Sosyal Medya

Donanım

Panasonic, yeni nesil 4K profesyonel LCD ekran serisini tanıttı

Panasonic, gelişmiş SQE2 ve giriş seviyesi CQE2 ekranlarıyla kamusal alanlar, iş ve eğitim için ideal çözümler sunuyor.

Panasonic, yeni nesil 4K profesyonel LCD ekran serisini tanıttı

Panasonic, gelişmiş SQE2 ve giriş seviyesi CQE2 ekranlarıyla kamusal alanlar, iş ve eğitim için ideal çözümler sunuyor.

Panasonic, kamusal alanlarda, iş dünyasında ve eğitimde her türlü konum ve uygulama için tasarlanmış iki yeni nesil 4K UHD Profesyonel LCD ekran serisini duyurdu. SQE1 serisinin yerini alan Panasonic SQE2 serisi, en parlak ışıklı odalar ve halka açık tabelalar için yüksek puslu parlama önleyici paneli ile 24 saat çalışma ve kristal görüntüleme netliği için tasarlanmış gelişmiş bir ekran olarak öne çıkıyor. CQE1’in yerini alan CQE2, 16 saat sürekli çalışma ve esnek bağlantı özelliklerine sahip konferans salonları ve sınıflar için ideal bir kullanım sunuyor. 43-98 inç arasındaki geniş kapsamlı seriler, 2023’ün ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Premium SQE2, üstün görüntüleme kalitesi sunuyor

SQE2 serisi, parlak ışıklı konferans salonlarında, birlikte çalışma ve perakende alanlarında dijital içeriği net bir şekilde görüntülemek için tasarlandı. 500cd/m² parlaklığa sahip ekranlar ve parlama önleyici panel, minimum yüzde 25 pus giderme (TH-86SQE2W 86 inç ekranda yüzde 28’e varan) ile ortam ışığının yansımasını azaltıyor ve tüm ortamlarda görünürlüğü büyük ölçüde artırıyor.

Alıcı kutuları veya kablolar olmadan üstün esneklik ve temiz bir görünüm için SQE2 Serisi, yerleşik bir bilgisayar, terminal kartı veya kablosuz sunum sistemi kullanarak dijital tabela ve yayınlar gibi uygulamaları destekleyen Intel® SDM spesifikasyonu yuvasıyla da donatılıyor.

CQE2, artırılmış yetenekler ve bağlantı özellikleri sunuyor

Panasonic ayrıca, 500cd/m2’ye yükseltilmiş parlaklığa sahip geliştirilmiş giriş seviyesiCQE2  serisini ve Full HD’den dört kat daha yüksek olan yaklaşık 8,29 milyon piksellik yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sunan 3840 x 2160 piksel 4K LCD panele sahip tüm modelleri duyurdu. CQE2 ekranlar 16 saate kadar sürekli olarak çalışabiliyor. Böylece onları günde 24 saat çalışabilen lider TH-98CQE2W modeli ile eğitim ve konferans odası için ideal hale geliyor.

Her iki seride de üstün işlevsellik

Dayanıklı paneli sayesinde her iki seri de dikey veya eğimli açılarda monte edilme esnekliğine sahip. Her ikisinde de Android işletim sistemi yüklü oluyor ve dijital tabelalarla kullanım kolaylığı için HTML5 Tarayıcı ile uyumluluğu bulunuyor. Bluetooth işlevi, fare ve klavyegibi cihazların bağlanmasını sağlayarak tarayıcıların ve Android uygulamalarının çalıştırılmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca bir PC veya Android cihazdan gelen görüntüleri kablosuz olarak görüntülemek için Wi-Fi özelliği de bulunuyor.

Dönüştürücüler veya anahtarlayıcılar (switcher) olmadan kolay bağlantı için her iki cihazda da HDMI (x 4 inç), USB Type-C (15W) ve USB-A (x 3) yer alıyor. Ek olarak, SQE2 Dijital Çıkış’a ve DisplayPort’a sahip. Seri veya LAN üzerinden kontrol edilebiliyor. Bir ağ üzerinden eşzamanlı kontrol ve çoklu yönetim de mümkün.

Panasonic Connect Europe Görsel Sistem Çözümleri Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Vanessa Lovric, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Dijital içeriğin daha yoğun kullanılması ve kolaylığı artırmak için daha fazla doğal ışık içeren kamusal ve özel alanlarla ve gelişen gereksinimlerimizi karşılamak için tasarlanmış ekranlara ihtiyacımız var. Bu yeni nesil SQE2 ve CQE2 serisi, parlak ışıklı ortamlarda daha iyi görüntüleme kalitesi, her zamankinden daha fazla işlevsellik ve esnek bağlantı sunarak tam da bunu yapıyor.”