Sosyal Medya

Oyun Dünyası

STEAM NEXT FEST’te İddialı Bir Türk Oyunu: ANORD

PC oyuncularına dijital ortamda satış sunan ilk oyun platformu Steam’ın yeni oyunları tanıtacağı Next Fest’te Anord adlı çok iddialı bir Türk oyunu da yer alacak.

STEAM NEXT FEST’te İddialı Bir Türk Oyunu: ANORD

PC oyuncularına dijital ortamda satış sunan ilk oyun platformu Steam’ın yeni oyunları tanıtacağı Next Fest’te Anord adlı çok iddialı bir Türk oyunu da yer alacak. Steam’ın ilk festivali 2019 yılında gerçekleşti, ancak ikincisi pandemi yüzünden şubat ayında ve 628 yeni oyunla yapıldı. Bu yılın ikinci festivali ise 13 Haziran’da başlayacak ve aralarında Anord’un da yer aldığı yüzlerce demo oyun severlerle buluşacak. Anord’un demosu ücretsiz olacak.

Görsel efekt sanatçısı Güray Gürsoy tarafından tasarlanan Anord adlı oyunun ilginç konusu ve olağanüstü görselleri ile çok ilgi çekmesi bekleniyor. Oyuna linkten ulaşılabilir.

OYUNUN KONUSU:

Dünyayı büyük teknoloji şirketlerinin yönettiği bir zamanda geçen oyunda, oyuncuların kontrol edeceği karakter Anord bir Cyborg ve kendisi gibi bir grupla dünyayı SNC adlı şirketten kurtarmaya çalışıyor.

SNC (Sun’s Nation Cooperation) adlı bilişim şirketi “Hook” adını verdiği bir deneyle uzaydan bir gök cismini madencilik yapmak üzere güneş sistemimize taşımaya çalışırken bilinmeyen bir evrenden bir gezegeni güneş sistemine ekler. Bu olay dünyanın dengesini tamamen altüst edince insanlar hayatta kalmak için yer altına çekilirler. Bilinmeyen bir gezegenin güneş sistemine eklenmesinin bir yanlışlık değil, planlı bir girişim olduğuna inanan insanlar aralarında Anord’un da olduğu Cyborgları üreterek SNC ile mücadele ederler.

ANORD HAKKINDA:

2.5 boyutlu platform-aksiyon oynanışlı korku, bilim-kurgu temalı, bağımsız bir masaüstü oyun. Oyunda, oyun mekanikleri ve oynanışı öne çıkıyor. Karakter gelişim sistemi (yani karakterin seviye atlaması) ve rastgele üretilen oyun alanı sistemi Anord’un uzun süre oynanmasına imkan veriyor. Anord’u diğer oyunlardan farklı çünkü oyunda farklı tiplerde çok silah var ve bu silahların farklı şekillerde kullanılabiliyor.

GÜRAY GÜRSOY Kimdir?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV Bölümünde lisans eğitimini ve Görsel İletişim Tasarımı yüksek lisansını tamamlamıştır. Üniversite öğrenciliği sırasında görsel efekt üzerine çalışmaya başlayan Gürsoy, 17 yıldır ülkenin en büyük post-prodüksiyon şirketlerinde veya freelance olarak görsel efekt sanatçılığı yapmıştır.

Antisilence ve Malt gruplarında davulcu olarak yer alan Güray Gürsoy bu gruplarla 2 albüm çıkarmıştır. Sanatçı, son 5 yıldır oyun tasarımı ve kodlaması üzerine yoğunlaştırmış, çocukluk hayali olan oyun yapımını Anord’la gerçekleştirmiştir.

STEAM hakkında: 

Valve Corporation tarafından 2003 yılında kurulan Steam, dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur. Platformda oyunların yanı sıra eklenti paketi, yazılım, video ve oyunlar ile ilgili programlar satılıyor. Steam mağazası bağlam temellidir ve birçok farklı faktöre bağlı olarak her oyuncu için kişiselleşir.

2017 yılında günlük ortalama 33 milyon, aylık ise 67 milyon aktif oyuncu sayısı görmüştür.