Sosyal Medya

Eğitim

TEV – İlayda Yarcan Güçlü Kızlar Aydınlık Yarınlar Burs Fonu

TEV – İlayda Yarcan Güçlü Kızlar Aydınlık Yarınlar Burs Fonu. Sevgili İlayda’nın aramızdan ayrılışının birinci yıl dönümünde onu özlem ve sevgi ile anıyoruz.

İlayda Yarcan’ın idealleri ile “TEV – İlayda Yarcan Güçlü Kızlar Aydınlık Yarınlar Burs Fonu” eğitimlerini sürdüren kızlara umut olacak!

Geçtiğimiz yıl 19 Ekim’de aramızdan ayrılan İlayda Yarcan’ın anısına ailesi tarafından Türk Eğitim Vakfı çatısı altında hayata geçirilen “Güçlü Kızlar Aydınlık Yarınlar Burs Fonu” eğitim hayatı devam eden farklı mesleklerde parlamak isteyen genç kızların yolunu aydınlatmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 19 Ekim’de yaşama veda eden İlayda Yarcan’ın adına Yarcan Ailesi tarafından Türk Eğitim Vakfı çatısı altında “İlayda Yarcan Güçlü Kızlar Aydınlık Yarınlar Burs Fonu” kuruldu.

Vefatının birinci yılında ailesi tarafından, genç kızların eğitim hayatına destek vermek amacı ile kurulan fon ile İlayda’nın adı sonsuza kadar yaşatılacak. Bu fon sayesinde İlayda’nın başarıları, tutkuları ve hayalleri eğitim hayatını sürdüren kızların umutlarında büyüyüp yeşerecek. Burs fonu, İlayda’nın adını sonsuzluğa taşımak isteyen destekçilerin bağışlarını bekliyor.

Yarcan Ailesi;

 “Sevgili İlayda’nın aramızdan ayrılışının birinci yıl dönümünde onu özlem ve sevgi ile anıyoruz. Bugün bizimle olsaydı eminiz, başarılı bir iş kadını ve hayırlı bir evlat olarak hep göğsümüzü kabartmaya devam edecekti. Biz onun anısını yaşatmak için İlayda Yarcan adına Türk Eğitim Vakfı çatısı altında bir burs fonu oluşturmaya karar verdik. Bu fon ile İlayda’nın ışığı sonsuza dek parlayacak. Bu ışık ise “Güçlü Kızlar, Aydınlık Yarınlar Fonu” ile tıpkı İlayda’mız gibi çok yönlü yetenekleri olan girişimci, sporcu, doğayı seven, hayvanları koruyan, sanatçı ve iş insanı gibi farklı mesleklerde parlamak isteyen kızlarımızın yolunu ömür boyu aydınlatmaya devam edecek. Kızımızın hatırasını yaşatacak olan bu fonun güçlenmesi ve uzun yıllar devamı için ilgimiz, çalışmalarımız sürecektir’’ açıklamasında bulundu.


Türk Eğitim Vakfı Hakkında

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.