Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

The Sandbox metaverse’teki Ramazan etkinliğinde 1 ton baklava dağıtıyor

Metaverse’te düzenlenen ilk Uluslararası Ramazan Etkinliği olan “Paylaşım ve Dayanışma Ayı” (Month of Sharing) The Sandbox’ta deneyimleştirildi. Ramazan heyecanı yaşatan Metaverse deneyimi, sunulan baklava ödülü ile fiziksel dünyaya da taşınıyor.

The Sandbox metaverse’teki Ramazan etkinliğinde 1 ton baklava dağıtıyor

 

Metaversete düzenlenen ilk Uluslararası Ramazan Etkinliği olan Paylaşım ve Dayanışma Ayı” (Month of Sharing) The Sandbox’ta deneyimleştirildi. Ramazan heyecanı yaşatan Metaverse deneyimi, sunulan baklava ödülü ile fiziksel dünyaya da taşınıyor.

 

Dünya çapında aylık aktif kullanıcı bazında en büyük metaverse platformu olan ve 400den fazla global markanın içeriklerini yayınladığı The Sandbox Metaverse, Ramazan Etkinliği’ni dünyanın her yerindeki kullanıcılara açtı. The Sandbox, Ramazan Ayı’nın coşku ve heyecanını metaverse’te de deneyimletmeyi hedefliyor.

 

 

Ramazan şenlikleri metaverse deneyimiyle yeniden yaşanıyor

 

Türkiye’deki oyun stüdyoları UGC90, Hungri Gamesve Wolves Stüdyo tarafından geliştirilen deneyim alanlarıyla hayata geçen Ramazan Etkinliği, üç ana bölümden oluşuyor. Bölümlerden ilki; Sosyal Deneyim Merkezi’nde Ayasofya Camii yer alıyor ve kullanıcılara Ayasofya’nın gerçek mimarisine sadık kalarak özel bir Ramazan deneyimi sunuyor.

İkinci bölümde ise kullanıcıları, 17. yüzyıl Osmanlı dönemi canlandırması karşılıyor. Kullanıcılar, Valide Sultan gibi tarihi karakterler ile bir araya gelirken, sadaka taşı ve Osmanlı’da pidesırası gibi objeleri yakından inceliyor. İhtişamlı Mehter takımı ve Sultanahmet Camii’nin de yer aldığıbu  bölümde, kullanıcılar, Hacivat ve Karagöz görevlerini yaparak Ramazan şenliklerini metaverse deneyimiyle yeniden yaşıyor.

 

Üçüncü bölümde yer alan ve kullanıcıların davulcu tarafından uyandırıldığı Sahur Etkinliği ise bir galeriye ev sahipliği yapıyor ve oyunda yaptığınız davullar ile insanları sahur için uyandırma görevi size veriliyor.TheSandboxMetaverse’ündeki kullanıcılar Ramazana özel portallarıkullanarak bu seyahatleri esnasında adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyor.

Baklava ödülü, fiziksel olarak Türkiye’den adrese gönderiliyor

 

Ödül kazanmak isteyen kullanıcıların bu 3 bölümdeki tüm görevleri tamamlaması gerekiyor. Görevleri başarıyla tamamlayan kullanıcılara, bir sandık içinde yer alan birbirinden değerli ödüller sunuluyor. Gizemli sandığın içinde bulunan ödüller arasında geleneksel tatlımız baklava, toplam 100 bin SAND’lık ödül havuzu veya Turkishverse’ten land arsa alımı için whitelist hakkı ve de Ramazan hatıra NFT’si öne çıkıyor.

 

Kullanıcıların sahip olduğu ödüller, metaverse’ten fiziksel dünyaya kadar uzanıyor. Örneğin, baklava ödülü, Orta Doğu ülkeleri de dahil olmak üzere fiziksel olarak adrese gönderilmekte. TheSandbox, bu ödül için Hafız Mustafa ile anlaştı ve TheSandbox Metaverse’ündeki kullanıcılar için fiziksel olarak 1 tonluk baklava havuzu oluşturuldu.

Türkiye’den uluslararası metaverse deneyimi

 

Türk oyun geliştiricileri UGC90 ve HungriGames’inTheSandbox‘ın ‘Ramazan Etkinliği’ için geliştirdiği metaverse deneyimleri, dünyada adından söz ettiren yerel oyun stüdyolarının metaverse ve Web3 alanında kendilerini göstermelerini sağlayacak.