Sosyal Medya

Donanım

TOUGHBOOK’ta kullanılan şifreleme her sektör için çok önemli!

Panasonic, Viasat ile şifreleme alanında gerçekleştirdiği işbirliğiyle savunma sektöründe kullanılan ancak diğer sektörlerin de kullanmak istediği çözümler sunuyor.

Panasonic’in TOUGHBOOK ürünlerinde sunduğu şifreleme her sektör için çok önemli

Panasonic, Viasat ile şifreleme alanında gerçekleştirdiği işbirliğiyle savunma sektöründe kullanılan ancak diğer sektörlerin de kullanmak istediği çözümler sunuyor.

Çok Gizli bilgiler için özel olarak tasarlanmış, şifreli bir dahili katı hal sürücüsüne (SSD) sahip dizüstü bilgisayar fikri, çok üst düzey istihbarat ve sıradışı durumları akla getirebilir. Fakat bireysel ve kurumsal hassas verileri korumanın hiç olmadığı kadar önemli olduğu bu dönemlerde bu tür özellikler sadece savuna sektöründe değil, farklı endüstrilerde de tercih ediliyor.

İstatistikler her 53 saniyede bir dizüstü bilgisayarın çalındığını gösteriyor ve çalışanların mobil cihazlarında şahıslarına ve şirketlerine ait önemli verilerin yer aldığı düşünüldüğünde şirketler de bu durum için bir çözüm arıyor.

TOUGHBOOK ise bu soruna yönelik Viasat Data at Rest (DAR) markalı sektör öncüsü veri depolama güvenliği cihazlarının donanım şifreleme ürünlerini kullanıyor. Viasat’ın UK National Cyber Security Centre tarafından değerlendirilen Eclypt portföyü de tüm dünyada kullanılıyor. Bu imkanların yer aldığı TOUGHBOOK cihazları da Çok Gizli olarak sınıflandırılan ve bu sınıflandırmanın altındaki verileri depolayabilecek kadar güvenli oluyor. Ek olarak NATO ve Avrupa ülkelerinde kullanım için uygun bir konumda yer alıyor.

Finansal hizmetler gibi özel sektörde yer alan şirketler ve sağlık, acil durum hizmetleri ve yerel yönetim gibi alanlarda faaliyet gösteren kamu kuruluşları dünyanın dört bir yanındaki devletlerin ve orduların tercih ettiği güvenlik standartlarını sağlayan çözümlere yöneliyor.

Savunma sektörüne büyük önem veren öncü bir sağlayıcı olan Panasonic de Viasat ile yakın bir şekilde çalışıyor. Bu işbirliği kapsamında Viasat Eclypt Core dahili SSD, en yeni dayanıklı cihaz olan TOUGHBOOK 55’te bulunuyor ve Intel’in 11. Nesil platformlarını temel alan TOUGHBOOK 40 dizüstü bilgisayara entegre edilme çalışmaları da devam ediyor.

Viasat, veriyi korumak için Eclypt teknolojisinde gelişmiş doğrulamayı, diskin tamamını kapsayan şifrelemeyi ve veri depolamayı dayanıklı ve kurcalanmaya karşı dayanıklı TOUGHBOOK cihazında bir araya getiriyor. Böylece anlık veri koruması, dizüstü bilgisayarın performansında gözle görülür bir azalma olmadan sağlanıyor.