Sosyal Medya

Otomobil

VW Logosu Değişiyor, Yıllara Göre VW Logoları Neler?

VW Logosu Değişiyor, Yıllara Göre VW Logoları Neler? Volkswagen'in Yıllara Göre Kullandığı VW Logoları Neler? Elektrikli Otomobillerde Kullanılacak VW Logosu

Volkswagen’in Son 6 Yıldır Değişmeyen Logosu Yeniden Değişiyor

VW Logosu Değişiyor, Yıllara Göre VW Logoları Neler?

Volkswagen geçtiğimiz hafta CEO değişimine gitti ve ilk icraatlardan birisi markanın logosunda değişiklik yapmak oldu. Anlaşılan Dizel Gate skandalı sonrasında oluşan kötü imajın izlerini bu yolla gidermeye çalışıyor.

Peki Logo Değişikliği Geçmişin İzlerini Silmeye Yeter mi?

Hatırlanacağı üzere markanın  1939 yılından bu yana gelen logoları en son 2012 yılında değişikliğe uğramıştı. Alman otomobil devi yeni volkswagen logosu tasarlama sürecine şimdiden başladı bile.

vw skandal

VW Logosu Değişiyor

Son dönem otomobilin geleceği olarak gösterilen “Elektrikli Otomobiller”, Fransız PSA grubuna satılan eski alman otomobil devinin yıllardır süre gelen ürün gamında; bir çok otomobil üreticisinde olduğu gibi VW’inde ürün gamında ciddi değişikliklere sebep oldu. Hiç şüphesiz elektrikli otomobil sürümleri VW’nin de geleceğinde önemli yere sahip olacak. Eski alman yeni fransız markanın Pazarlama direktörü Jochen Sengpiehl’e göre gelecek yıldan itibaren elektrikli otomobillerde yeni Volkswagen Logo‘su yer alacak.

Sengpiehl’e göre ;

“Telefonların uygulamaları,tasarımları ve ekranları, otomobillerin yüzleri gibi her gün değişen yüzlerce şeyle karşılaşıyoruz. Son 6 yıldır aynı olan VW logosunun değişmesinden daha doğal bir şey olamaz.” dedi.

Volkswagen’in Yıllara Göre Kullandığı VW Logoları

VW elektrikli otomobillerde yeni logosunu kullanacak ve şirket elektrikli otomobillere 20 Milyar Euro’luk bütçe ayırmış durumda.

VW