Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

WhatsApp: Hesabınızı Silmeyeceğiz, İstediğiniz zaman kabul edebilirsiniz!

WhatsApp gizlilik açıklaması, hesabınızı silmeyeceğiz, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz. WhatApp twitter hesabından açıkladı!

WhatsApp: “Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz.”

Beklenen gün geldi ve WhatsApp gizlilik politikası ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda 15 Mayıs’ta hesaplarının silineceğini düşünenlerin yüreğine su serpti. Yaptığı açıklama ile WhatsApp, yeni gizlilik politikasını kabul etmeyenlerin hesaplarının silinmeyeceğini açıkladı. İşte detaylar!

Sosyal medya şirketi Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemenin yürürlüğe girdiği 15 Mayıs’ta, “kişisel mesajlarınızı göremiyoruz” ve “hesabınızı silmeyeceğiz” paylaşımında bulundu.

WhatsApp, kullanıcıların yoğun tepkisini alan son güncellemesine ilişkin Twitter üzerinden paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşımda, “Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı. Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından büyüyen tepki nedeniyle WhatsApp, 8 Şubat’ta yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı, 15 Mayıs’a ertelemek ve kullanıcılara yaptıkları değişiklikleri açıklamak için bir hasar sınırlama kampanyası yürütmek zorunda kalmıştı. WhatsApp, Türkiye’de de çok sayıda kullanıcısını, başta BiP olmak üzere diğer mesajlaşma uygulamalarına kaptırmıştı.

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi planı, İletişim Mobbing’i uygulamak!