Sosyal Medya

Tablet

Yeni iPAD Pro: Yüz Tanıma Özellikli Çerçevesiz, Home Düğmesiz Gelebilir

Yeni iPAD PRO özellikleri iOS 12 Geliştirici Beta Kodlarında Ortaya Çıkıyor. Yeni iPhone Özelliklerine ışık tutan Geliştirici Kodlarında görünen bir simge, Olası iPAD PRO'ya dair fikirler veriyor.

iOS 12 Beta 5 Kodları Yeni iPAD’in Özelliklerini Ortaya Koyuyor

Yeni iPAD Pro: Yüz Tanıma Özellikli Çerçevesiz, Home Düğmesiz Gelebilir

iOS 12 Beta 5 Kodları ile geçtiğimiz gün yeni iPhone modellerinden en az birinin Çift SIM kartlı iPhone  olacağını ortaya çıkarmıştı. Yine aynı geliştirici kodlarında Apple’ın bir diğer ürünü ile ilgili olası yeni özellikler ortaya çıktı.

Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Apple Etkinliği öncesi bir takım sızıntılar ardı ardına gelmeye başladı. Çift SIM kartlı yeni iPhone modelinin yanı sıra, Apple’ın Home Höparlörü – HomePod’un telefon aramalarına izin vereceğini de aktarmıştı. Şimdi ise 9to5Mac haberinde iO12 geliştirici beta sürümündeki bir simgeye dikkat çekiliyor. Home Düğmesi YOK. Ayrıca önümüzdeki sonbaharda duyurulması beklenen iPAD PRO’da FACEID desteğinin de olduğunun kanıtlarını sergiliyor.

Yeni iPAD Pro: Yüz Tanıma Özellikli Çerçevesiz, Home Düğmesiz Gelebilir

Simgelerde dikkat çeken ayrıntılardan birisi çektikli olmadığını görülmesi. Muhtemelen TrueDepth kamera o ince çerçeveye sığdırılmış olabilir. Görüntüden yola çıkaran geçen yıla benzer satış rakamları görünen tabletin yeni sürümü hakkında birazda olsa fikrimizi şimdi var.

Yeni iPad Pro Özellikleri Neler Olacak?

9to5Mac