Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Yerli ve Milli Savunma Sanayi SAHA EXPO’da Gücünü Sergilemeye Hazırlanıyor!

Yerli ve Milli Savunma Sanayi SAHA EXPO’da Gücünü Sergilemeye Hazırlanıyor!

YERLİ SAVUNMA SANAYİ, YENİ DÜNYA DÜZENİNDEKİ GÜCÜNÜ CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE DÜZENLENEN SAHA EXPO’DA SERGİLEYECEK.

Yerli ve Milli Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sanayi, gücünü ve kapasitesini arttırmaya devam ediyor. Yeni dünya düzeninde Türkiye’nin bu alandaki başarıları konuşulmaya devam ederken, Rusya-Ukrayna savaşında yerli ve milli savunma sanayi, dünya basınının da gündeminde. Sektörün, en büyük buluşması olan ve önemli iş birlikleri için etkin bir platform oluşturan SAHA EXPO Fuarı, 50’nin üzerinde ülkeden 250 yabancı, 750 yerli 1.000’e yakın firmayı bir araya getirmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl 18 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ağırlayan SAHA EXPO, bu yıl 30 bin profesyonel ziyaretçi hedefliyor.  25-28 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde Fiziki olarak, 1 Kasım 2022 – 15 Şubat 2023 tarihlerinde Sanal olarak daha geniş katılımla düzenlenecek.

Türkiye’nin Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sanayi, dünyanın gündeminde. Geçtiğimiz yıl fuar kapsamında içeriği paylaşılabilen 4 sözleşmeyle 123,5 milyon dolar değerinde projeye imza atılan ve bunun haricinde 27 ayrı sözleşme, anlaşma ve protokolün imzalandığı SAHA EXPO, bu yıl, daha geniş bir alanda, daha fazla katılımcı ve Uluslararası iş birlikleri hedefiyle düzenlenecek. 723 üyesi ile Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi olan SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yeni dünya düzeninin en güçlülerinin buluşacağı bir platform olacak.

Türkiye’nin gururu olan dev savunma sanayi firmalarından KOBİ’lere, üniversitelerden tedarikçilere, Ar-Ge merkezlerine kadar savunma, havacılık ve uzay endüstrisinin içinde yer alan tüm paydaşların bir araya geleceği SAHA EXPO, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere önemli iş birliği fırsatları sunacak, savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ilk kez tanıtılacak.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı katılım ve destekleriyle düzenlenen, Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışın ve bağımsız üretim gücünün sergileneceği SAHA EXPO Fuarı, bu yıl 50’nin üzerinde ülkeden 1.000’e yakın firmayı bir araya getirmeyi hedefliyor.

Bakanlıkların ve T.C Savunma Sanayii Başkanlığı’nın davet edeceği heyetler SAHA EXPO 2022’de yer alacak. 2021 yılı organizasyonuna göre daha geniş bir alanda gerçekleşecek olan ve uluslararası pek çok anlaşmanın yapılacağı SAHA EXPO’ya, Avrupa, Amerika, Afrika, Ortadoğu ve Asya’dan profesyonel ziyaretçiler ve alım heyetleri katılacak.

Bu yıl, dünyada ilk defa, şehir planlaması mantığıyla tasarlanan fuar salonları katılımcılara ve ziyaretçilere farklı bir fuar deneyimi sunacak. Tüm stantlara erişimin kolaylaşmasının yanı sıra şehir meydanları ile keyifli vakit geçirilecek alanlar yaratılacak.

Geniş çaplı bir eko sistemi kapsayan SAHA EXPO fuarı büyük şirketlerin yanı sıra küçük işletmeler ve Start-Up firmalara da kendilerini ve ürünlerini tanıtma imkânı verecek. Fuar süresince uluslararası paneller ve imza törenleri düzenlenecek. SAHA Girişim programı kapsamında girişimciler fuar boyunca sundukları projeleri ile kendilerini tanıtırken çok sayıda sanayici ve yatırımcı ile bir arada olma imkanı bulacaklar.

2022 yılında 60.000 m2’de ve 6 salonda gerçekleştirilecek olan ve 30 bin profesyonel ziyaretçinin beklendiği fuarda, önceki deneyimlerden 10 bin civarında B2B, B2G ve G2G görüşmenin de yapılacağı tahmin ediliyor.

SAHA EXPO SANAL FUAR, TÜM DÜNYADAN PROFESYONELLERİN FUARI 7/24 ZİYARET ETMESİNİ SAĞLAYACAK.

SAHA EXPO katılımcıları, fiziki fuardan hemen sonra başlayacak olan, 3 Boyutlu Sanal Savunma ve Havacılık Fuarı, “SAHA EXPO Sanal Fuarı’na” da katılma hakkı kazanacaklar. Dünyanın her bölgesinden sektör profesyonelleri, 7/24 ziyaret edebilecekleri Sanal Fuarda katılımcı firmaların 3D ürünlerini gerçeğe en yakın şekilde inceleyebilecek, broşürlerini okuyup indirebilecek, firmaların ve ürünlerin videolarını izleyebilecek, kartvizitlerini bırakabilecek, çevrimiçi yazışabilecek ve firma iletişim bilgilerine erişebilecekler.

SAHA EXPO Sanal Fuarda, video konferans üzerinden görüşme talepleri katılımcılar tarafından onaylanan firma temsilcileri, görüşmelerini gerçekleştirebilecekler. Katılımcılar fuara davet edilen yabancı delegasyon ve alım heyetlerine görüşme talebi gönderebilecekler. Ayrıca katılımcılar sanal fuarın istatistik bölümünden, hangi ülkelerden stantlarındaki hangi ürünlerin incelendiğini, hangi broşürlerin indirildiğini görebilecek, kartvizit bırakan ziyaretçilerle iletişim kurabilecekler.