Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

ALJ Finans Kredileri Doğayı Koruyor

Finansman sektörünün yenilikçi ve öncü şirketi ALJ Finans, ecording partnerliğiyle, kredi kullanan müşterileri için Muğla bölgesine tohum topu atıyor.

ALJ Finans Kredileri Doğayı Koruyor

 

Finansman sektörünün yenilikçi ve öncü şirketi ALJ Finans, ecording partnerliğiyle, kredi kullanan müşterileri için Muğla bölgesine tohum topu atıyor. İş birliği kapsamında, ecording’in geliştirdiği insansız hava araçları ecoDrone’lar vasıtasıyla, tohum topları toprakla buluşuyor ve doğada yeni yaşam potansiyelleri oluşturuyor.

 

01 Ocak 2023 itibarıyla başlayan sosyal sorumluluk projesi dahilinde, 2023 yılının ilk 3 ayında toplam 3 bin adet tohum topu atıldı. Toplam 15 bin adet Kızılçam ve Karaçam tohumlarının 2023 yılı içinde toprakla buluşturulması hedefleniyor.

ALJ Finans Genel Müdürü Volkan Döşoğlu

ALJ Finans Genel Müdürü Volkan Döşoğlu, çevre konusunda farkındalık yaratmak istediklerini belirterek

“Geçtiğimiz yıllarda yangınlarla sarsılan Muğla bölgesinin tekrar özlenen yeşil doğasına kavuşmasını amaçlıyoruz. Özellikle kuraklık beklentilerinin de arttığı bu dönemde, hem kurumlara hem de bireylere esin kaynağı olmasını umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Tohum topu; bir tohumun etrafının kil, humuslu toprak ve tohumun verimliliği için farklı minerallerin yer aldığı bir karışımla kaplanması sonucu meydana gelen toplardır. Tohumların gelişmeleri için uygun ortamı sağlayarak, onları aşırı soğuk, sıcak, rüzgar, orman canlılarının tohumu yemesi gibi dış etkenlerden korur.

 

Öte yandan, ecording’in geliştirdiği ecoDrone’larla atışı gerçekleştirilen tohum topları, kırsal bölgelerde yaşayan ve iklim krizinden olumsuz etkilenen kadınlarla üretiliyor ve böylece kadınlar için sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluşturuluyor.

 

 


ALJ FİNANS HAKKINDA

MENAT bölgesinde 70 yılı aşkın süredir çeşitli iş kollarında operasyonlarını sürdüren Abdul Latif Jameel’in (ALJ) Türkiye’deki yatırımı ALJ Finansal Hizmetler A.Ş. iştiraki olan ALJ Finans, otomotiv kredileri alanında uzmanlaşmış bir finansman şirketidir. ALJ Finans, 2013’ten bu yana yüzde yüz ALJ sermayeli Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’nin iş ortağı olarak Toyota, Lexus, Otoshops satıcılarında ve ikinci el taşıt konusunda uzmanlaşmış seçili perakende noktalarında kolay başvuru imkânı, hızlı değerlendirme süreçleri, rekabetçi koşulları ile araç kredisi hizmeti vermektedir. Geniş ikinci el satış ağına sahip olan ALJ Finans’ın ürün yelpazesi, müşterilerinin ve iş birliğinde bulunduğu anlaşmalı satıcılarının istek ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebilmektedir. ALJ Finans, hizmet verdiği sektöre yönelik yenilenen mobil uygulaması, e-sözleşme hizmeti gibi inovasyonlarıyla farklılaşmaktadır.