Sosyal Medya

Sosyal Medya

Priscope 1 Milyon Dedi

Twitter’ın CEO’su Dick Costolo, internet üzerinden canlı yayın yapmamıza imtan tanıyan yeni uygulama Periscope’un 10 gün içerisinde 1 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Sosyal medyanın geldiği son nokta olarak kabul edilen ve kullanıcıların istedikleri yer ve zamanda canlı yayın yapmalarına imkan tanıyan Periscope her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Twitter’ın CEO’su Dick Costolo, internet üzerinden canlı yayın yapmamıza imtan tanıyan yeni uygulama Periscope’un 10 gün içerisinde 1 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Sosyal medyanın geldiği son noktayı bizlere gösteren bu uygulama ile kullanıcılar istedikleri yer ve zamanda canlı yayın yaabiliyorlar. Bu durumun en net göstergesi ise Twitter’ın CEO’su Costolo tarafından açıklanan rakamlar.

Canlı Yayın Çılgınlığı Meerkat’le Başladı

Canlı yayın uygulamaları ilk olarak Meerkat ile yaygınlaşmaya başlamıştı. 7 hafta içerisinde 700 bin aktif kullanıcıya erişen Meerkat, bu alanda hızlı bir büyüme yaşarken piyasaya sonradan dahil olan Periscope, Meerkat’ın Pazar payının azalmasına neden oldu.

Twitter’ın 300 milyona ulaşan kullanıcı sayısının bu durumda oldukça büyük bir etkiye sahip olduğunu söylemek gerek.