Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Samsung Bükülebilir Ekranlı Yeni Seri 2017’de

Samsung’un Cüzdan telefon serisi artık gerçekleşmeye çok yakın!

Samsung Bloomberg’te yer alan habere göre bir cüzdan misali ortadan ikiye katlanabilen bir modelde dahil olmak üzere bükülebilir ekranların kullanacağı iki yeni modeli çıkarmaya hazırlanıyor.

Screen Shot 2016-06-07 at 10.02.41

OLED ekran yani organik ışık yayan diyotları kullanan cihazlar en erken 2017 yılında açıklanabilir olacak. Muhtemeldir ki Samsung’un her zaman yaptığı gibi yeni bir iPhone tanıtımından öncede sunulabilir.

Açıldığında 8-inçlik bir tablete dönecek olan model ile 5-inçlik diğer bir ikinci modelin olacağı konuşuluyor.

Samsung bilindiği gibi OLED panellerin en büyük tedarikçi durumunda onun EDGE tipi kenarları bükülmüş modelleri aslında gelecek modellerde bu gelişimin farklı bir şekilde devam edeceğinin sinyallerini veriyordu. Bu gelişmiş ekran teknolojilerini kullanarak şirket en büyük rakibi Apple’ın müşterilerini yeniden ele geçirmek ve son iki yılda kazançlarını daha fazla artırabilir.

Seul merkezli IBK Securities Co. şirketinin analistlerinden Lee Seung Woo’ya göre Samsung bükülebilir ekranlara uygun bir kullanıcı arayüzü getirmeyi başarabilirse bu oyun değiştirici bir ürün olabilir diyor.

Gelecek yıl bu senaryonun gerçekleşmesi muhtemel zira şeffaf plastik yapma problemi artık çözülmüş durumda geriye onu dayanıklı hale getirmek kaldı.

Samsung’un hisselerinin an itibari ile Seul’de yüzde 1.7 oranında artığını da belirtelim.

Code adı “Project Valley” olan her iki cihazda Şubat ayında Barcelona’da gerçekleşecek Mobile World Congress 2017’de açıklanabilir.

Şirket bu yeni modellerin şirketin amiral gemisi durumundaki Galaxy S akıllı telefon yelpazesi ile uyumlu hale getirebilir.

Bir dipnot Note 7 gelecek Galaxy Note telefonun model isimlerinden biri olabilir.

Gelecek model sadece NOTE 7 ismi ile lanse edilebilir. Gerçek şu ki Samsung’un Galaxy S adı altında bu yeni telefonları yani bükülebilir ekranlı telefonları sunmayacağı kesin. Daha uygun bir isim olacaktır. Belki de yen bir seri doğacak.

Samsung Premium cihazlarında OLED ekran kullandıktan sonra siparişlerin artacağına oldukça güveniyor. Daha parlak renkler, daha ince ve pil ömrü uzun telefonları kim istemez ki.

Suwon Güney Kore merkezli teknoloji şirketi daha önce bu ekranlara sahip konsept cihaz videosu yayımlarken henüz bu teknolojiler yoktu bile. Artık gerçekleşmeye çok yakın.

 

Bloomberg