Sosyal Medya

Donanım

TOUGHBOOK 40 TACTICAL, yeni araç içi çözümüyle savunma sektörünü bağlantıda tutuyor

Uygun maliyetli ve özelleştirilebilir TOUGHBOOK 40 TACTICAL, tekerlekli ve paletli askeri araçlarda üstün araç içi bağlantı sunuyor.

TOUGHBOOK 40 TACTICAL, yeni araç içi çözümüyle savunma sektörünü bağlantıda tutuyor

Uygun maliyetli ve özelleştirilebilir TOUGHBOOK 40 TACTICAL, tekerlekli ve paletli askeri araçlarda üstün araç içi bağlantı sunuyor.

Panasonic Mobil Çözümler İş Birimi bugün, tekerlekli ve paletli araçlarda komuta ve kontrol savunma ağları ile araç içi bağlantıda devrim yaratan TOUGHBOOK 40 TACTICAL’ı duyurdu. Yeni TOUGHBOOK 40mk2 sürümünü temel alan T40 TACTICAL, Panasonic ve roda computer GmbH arasındaki uzun süreli iş birliğinden doğan en son çözümdür.

Askeri düzeyde bağlantı ve güvenilirlik garantisi

Roda computer’dan özel bir endüstri modeline sahip TOUGHBOOK 40 TACTICAL, kullanıcıların CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA, DIGI-LAN ve MIL-DVI ve küresel savunma kuvvetleri tarafından tercih edilen popüler MIL-DTL 38999 konektörü dahil olmak üzere çeşitli arabirimler ve protokoller arasından seçim yapmasına olanak tanıyan, üç adede kadar çıkan yuvarlak askeri sınıf konektörle donatılmıştır.

Yerleşik bağlantı noktası kontrol protokolü (PCP), TOUGHBOOK 40 TACTICAL ile askeri ağlar ve cihazlar arasında gelişmiş ve güvenilir bir veri bağlantısı kurar. USB bağlantı noktalarını kullanan ticari cihazlarla karşılaştırıldığında, askeri sınıf bağlantılar, özellikle zorlu ortamlarda daha az bileşen arızası yaşanmasını sağlar. TOUGHBOOK 40 TACTICAL, tüm yaygın askeri konektör üreticileriyle sorunsuz bir şekilde çalışarak konektörlerin yerel olarak tedarik edilmesini ve ilgili ülke ve araç platformunun onaylı tedarik protokolüne uymasını mümkün kılıyor.

Savunma için geleceğe hazır bir tasarım

TOUGHBOOK 40 TACTICAL, TOUGHBOOK 40’ın önceki ve gelecekteki sürümleriyle aynı biçimi, uyumu ve işlevi korur ve tüm mevcut çevre birimleri T40 TACTICAL ile uyumludur. Böylece, savunma sektörü T40 TACTICAL’in etrafına araç içi arayüzleri ve montaj plakalarını güvenle yerleştirebilir.

Özel yapım ısmarlama bir çözümle karşılaştırıldığında, savunma sektörü TOUGHBOOK 40 TACTICAL ile daha hızlı cihaz kullanılabilirliği ve yapılandırması, daha düşük tedarik maliyeti ve servis kolaylığından yararlanabilir. Yükseltmeler ve kestirimci bakım döngüleri, dağıtımdan önce planlanabilir ve 10’u aşkın yıllık kullanım ömrü boyunca aracın kendi servis programıyla uyumlu hale getirilebilir, bu da cihazın çalışma süresini en üst düzeye çıkarmaya ve araç arıza süresini en aza indirmeye yardımcı olur.

Pazara öncü performans ve sağlamlık

TOUGHBOOK 40mk2’de bulunan Intel® Core™ Ultra 5 CPU’yu kullanan TOUGHBOOK 40 TACTICAL, uçta yapay zeka işleme yeteneklerine sahiptir ve kullanıcıların verimliliğini ve doğruluğunu büyük ölçüde artırır. Ayrıca, üstün grafik performansı sağlayan Intel® Arc™ GPU* özelliğine de sahiptir.

IP66 koruma derecesine ve 810H MIL-SPEC titreşim uyumluluğuna sahip TOUGHBOOK 40 TACTICAL, bağlantıların araziden bağımsız olarak ciddi araç içi titreşimlere dayanabilmesini sağlar. -29°C ile +63°C arasındaki sıcaklıklarda rahatça çalışabilen T40 TACTICAL, yıl boyunca dünyanın dört bir yanında konuşlandırılan ordulara hizmet edebilir Modüler tasarımı, maksimum esneklik sağlayan dört ek genişleme alanının mevcudiyeti ile geliştirilmiştir.

Panasonic TOUGHBOOK Avrupa Dikey Pazarlama Müdürü Luca Legnani, şunları söyledi: “Savunma sektörü, çeşitli uygulamalar için dayanıklı bilgi işlem çözümlerini seçerken yüksek performans seviyelerini maliyet verimliliği ve güvenilirlikle birleştirmek istiyor. Pazara hazır TOUGHBOOK 40 TACTICAL, NATO ve Avrupa savunma kuvvetlerinin yoğun kullanımı için her zaman türünün en iyisi donanım ve yazılımlara erişmesini sağlamanın yanı sıra gelecekteki araç tasarımı için teknolojik bir ayak izi oluşturuyor.”

TOUGHBOOK 40 TACTICAL, 2024’ün 2. çeyreğinde EUROSATORY 2024’te piyasaya sürülecek. TOUGHBOOK 40 TACTICAL hakkında daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://info.business.panasonic.eu/defence-solutions-eurosatory.html