Windows 8.1 RT İçin Güncelleme Geliyor!

Windows 8.1 RT İçin Güncelleme Geliyor!

Microsoft’un Windows 8 ile birlikte piyasa sürdüğü Windows RT için iyi haberler var!

Windows RT öncelikli olarak tabletler ve dönüştürülebilir cihazlar için Microsoft tarafından geliştirilmiş ve sadece önyüklü olarak gelebilen bir işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. Ocak 2011 tarihinde ilk olarak CES fuarında tanıtılmış ve resmi olarak da Windows 8 ile birlikte piyasaya sürülmüştü.

Ancak x86 uygulamalarını desteklememesi ve mağazadaki yetersiz uygulama sayısı, ayrıca Windows RT içeren tabletlerin Windows Phone ile Windows 8 içeren x86 cihazlarının arasında yer alması bir çok kullanıcıyı memnun etmemişti. Sonuçta Microsoft’un zarar etmesiyle sonuçlanan bu ürün nihayetinde sonlandırılmıştı. Ancak Tableti alan ve kullanan kullanıcılar mağdur durumdaydı. Microsoft’da bu duruma çözüm sunmak için Windows RT cihazlarına yeni güncellemeler yayınlayacaklarını duyurmuştu.

Yeni Güncelleme Eylül Ayında!

Bu Ocak ayında Microsoft, Windows RT işletim sistemi için bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını ve RT kullanıcılarına Windows 10’nun bazı fonksiyonlarını getireceklerini duyurmuştu.

Dün Windows Insider lideri Gabriel Aul Windows 8.1 RT güncellemesi ile ilgili çok da detaylı olmayan bir tweet attı; ancak detaylar henüz gün ışığına kavuşmuş değil. Microsoft, ARM tabanlı işletim sistemi taşıyan Surface RT ve Surface 2 gibi cihazların Eylül ayında yeni bir güncelleme alacağını doğrulamış oldu. Yakında daha detaylı bilgi almayı umuyoruz.

Ana Sayfa » Yazılım » Windows 8.1 RT İçin Güncelleme Geliyor!