Sosyal Medya

Genel

Yeni Üniversiteye Geçiş Sınavı YKS Başvuru Ücreti Açıklandı

Yeni Üniversiteye Geçiş Sınavı YKS Başvuru Ücreti Açıklandı. Bu yıl TYT ile AYT olmak üzere iki oturuma girecek bir aday 100 lira ödeyecek.

Yeni Üniversiteye Geçiş Sınavı YKS Başvuru Ücreti Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) başvuru ücretini belirledi. Üniversiteye gitmek için sınava hazırlanan bir çok öğrencinin merak ettiği başvuru ücreti belli oldu.

YKS 2018 Başvuru ücretleri Ne Kadar?

Yeni üniversiteye geçiş sistemi olan YKS’ye başvuru ücretleri ÖSYM tarafından açıklandı. Peki, YKS başvuru ücreti ne kadar? İşte öğrencilerin merak ettiği YKS başvuru ücreti…

YKS başvuru ücreti ne kadar? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin ( ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen üniversiteye geçiş sisteminin yenisi olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) başvuru ücreti belli oldu. Peki, YKS başvuru ücreti ne kadar? İşte detaylar…

YKS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, üniversiteye girişte 23 Haziran 2018 Cumartesi günü uygulanacak birinci oturum olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 24 Haziran 2018 Pazar günü uygulanacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile aynı gün öğleden sonra yapılacak Yabancı Dil Sınavı’na başvuru ücreti 50’şer lira oldu.

Geçen yıl, bir üniversite adayının, YGS oturumu ile LYS’de dil hariç dört oturum için 220 lira ödemesi gerekiyordu.

ÖSYM tarafından belirlenen yeni başvuru ücretleriyle bu yıl TYT ile AYT olmak üzere iki oturuma girecek bir aday 100 lira ödeyecek.


YKS Başvuru Ücreti 2018